Znak
O NÁS
Okresní dopravní zdravotnická služba s.r.o. České Budějovice (ODZS), vznikla transformací DZS Okresního ústavu národního zdraví v Českých Budějovicích, jako jeho nástupnické organizace. Již v době vzniku spol. s.r.o. ODZS měla bohaté zkušenosti se zdravotními transporty, dopravou zdravotnických pracovníků v terénní službě, zajišťováním sportovních a společenských akcí, zajišťováním žurnální služby a lékařské služby první pomoci.
V současné době se ODZS s.r.o. zabývá dopravou raněných, nemocných a rodiček, v součinnosti s Územním Střediskem Záchranné služby České Budějovice (ÚSZS ČB), zabezpečuje Lékařskou službu první pomoci (LSPP) na Českobudějovicku, v součinnosti s Městskou poliklinikou v Trhových Svinech na Trhovosvinensku a Novohradsku a v součinnosti s Městskou poliklinikou v Týně nad Vltavou na Vltavotýnsku.
Dopravu nemocných, raněných a rodiček zajišťuje ODZS na požadavky lékařů, či zdravotnických zařízení, ale i na přání klienta (za přímou úhradu).
Sanita Sanita Sanita
Zdravotní transporty provádí ODZS po celém území České republiky i po území Evropy a to z České republiky i do ní (ODZS je smluvním partnerem asistenčních služeb).
Kromě zdravotních transportů, se zabýváme dopravou zdravotnických pracovníků a lékařů v terénní službě, též zabezpečujeme různé sportovní a společenské akce jako jsou:
  • Křemežský veletrh
  • cyklistické závody spolku Cykloni
  • fotbalová utkání FC Dynamo České Budějovice
  • hokejová utkání HC České Budějovice
  • v součinnosti s ÚSZS Rally Český Krumlov
  • mezinárodní mistrovské závody v motocrossu v Kaplici a v Jiníně u Strakonic
  • různé cyklistické mistrovské závody
  • v součinnosti s Českým červeným křížem a Rakouským červeným křížem mezinárodní cyklistické závody Freunschaft tour Linz - Passau - Budweis (ODZS je členem ČČK)
Dále se zabýváme odvozem a dovozem zdravotnického a biologického materiálu, odvozem zdravotnického odpadu (i nebezpečného) včetně vypracování dokumentace, odvoz dalšího drobného materiálu do 500 kg dodávkovými vozidly.