FAQ

Kdy můžu použít vašich služeb(jet sanitkou)?

Vždy když máte od lékaře (Vašeho ošetřujícího, či praktického) vypsaný příkaz ke zdravotnímu transportu.

A když ho nemám?

Pak záleží na situaci. Jestliže došlo k úrazu, náhlé změně Vašeho zdraví a jiným nepředvídaným událostem můžete nás kontaktovat okamžitě a konzultovat situaci s dispečerem, který Vám bude na telefonu k dispozici.

Jak tomu mám rozumět?

Dejme tomu, že doma upadnete a bolí Vás ruka .Není nikdo , kdo by Vás odvezl k ošetření a sama si netroufnete . Nebo máte problémy s kyčlemi a potřebujete ošetření na lékařské pohotovosti . Pak můžete volat Lékařskou Službu První Pomoci (LSPP) , kde Vám sestra nabídne několik možností.

A co třeba , když si chci na svátky vzít tatínka z domova důchodců, nebo z nemocnice na propustku domů?

Není nic jednoduššího, než nám zavolat a domluvit odkud, kam, kdy . Bohužel tato služba není hrazená ze zdravotního pojištění. Znamená to, že si tuto službu musí objednatel hradit sám. Cenu se dozvíte v přiloženém ceníku.

To znamená že se zabýváte také převozy za přímou úhradu?

Ano. V případě, že potřebujete převézt maminku z místa jejího trvalého bydliště k Vám, nebo Vaše nepohyblivá maminka chce ještě jednou vidět místa ke kterým chová vzpomínky, a takovýchto případů si můžeme vyjmenovat mnoho.

A jak je to s přepravou třeba do zahraničí? Dejme tomu , že tady mám návštěvu z Rakouska, stane se jim nějaká nepředvídanost a nejsou schopni se dopravit domů?

Zase Vám musím odpovědět, zavolejte nám a konzultujte situaci s dispečerem, který s Vámi dohodne další podrobnosti. Samozřejmě to platí i naopak . Jste-li na dovolené a něco se přihodí a Vy nejste schopni se dopravit sami kontaktujte nás i v případě , že nemáte sjednané cestovní pojištění.

A když pořádám nějakou společenskou , nebo sportovní akci a potřebuji jí zajistit zdravotnický, či lékařský dohled?

Také v tomto případě Vás nezklamu. V zajišťování takovýchto akcí si můžete zvolit několik možností personálního zajištění( zdravotníkem, sestrou a zdravotníkem, lékařem), samozřejmě se sanitním vozidlem.

A jaká je vaše pracovní doba?

Naše pracovní doba je 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365-6 dní v roce.